VisiCalc – pierwszy elektroniczny arkusz kalkulacyjny dla komuterów osobistych, zaprojektowany w 1978 r. dla komputerów Apple II. Autorami VisiCalca byli Dan Bricklin i Bob Frankston.
danandbob
 Dan Bricklin and Bob Frankston
VisiCalc odniósł duży sukces i zapoczątkował nową gałąź przemysłu informatycznego – była to pierwsza aplikacja, która zyskała miano killer application, oprogramowania, dla którego klienci kupowali cały komputer. VisiCalc wprowadził Apple II do firm rewolucjonizując obliczenia – tysiące firm zdecydowało się na zakupienie kosztującej 3000 dolarów maszyny Apple II tylko po to, aby uruchamiać na niej sprzedawany za 150 dolarów arkusz kalkulacyjny.
 
 

 

 25 lat za kratkami

ciąg dalszy nastąpi...

arkusz kalkulacyjny - program komputerowy służący do wprowadzania danych w postaci tabel i pozwalający na wykonywanie skomplikowanych obliczeń. Wyniki obliczeń mogą być przedstawiane w postaci wykresów. Arkusze kalkulacyjne wykorzystywane są m.in. do kalkulacji finansowych, sporządzania kosztorysów oraz różnego rodzaju podsumowań i raportów. Dokumenty arkusza kalkulacyjnego nazywane są arkuszami.

Zadanie z wyodrębnieniem liczb

mod

 

Zadanie sprawdzające ujemność lub dodatniość liczby

liczba jest dodatnia tzn. liczba > 0, liczba jest ujemna tzn. liczba < 0,  liczba może byc też = 0

Zadanie sprawdzjace czy liczba jest parzysta

liczba jest parzysta jeżeli dzieli się przez 2 bez reszty czyli liczba mod 2 = 0 (jak zrobić mod w polskiej wersji językowej patrz wyżej)

© 2020 classroom.pl All Rights Reserved.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!