Zanim wyślesz link do swojego programu lub animacji utworzonej w Scratch sprawdź czy link działa. Otwórz np. nowe okno incognito (prywatne) w przeglądarce, albo inną przeglądarkę i wklej link w pasku adresu. Jeżeli otworzy się strona Scratcha i zobaczysz swoje dzieło to znaczy, że nauczyciel też to zobaczy. Ja najczęściej widzę to:

drap

Dlatego właśnie masz bz zamiast oceny...

Rozwiązanie: wysyłaj plik sb3 zamiast linków.

Problem - w podręczniku do informatyki autorka napisała, że mam wybrać kategorię Pisak, a jej nie ma!

Jest. Ale od pewnego czasu znajduje się w rozszerzeniach. Zobacz jak dodać rozszerzenie Pióro.

Problem z otwieraniem pliku dodanego przez nauczyciela do zadania w Teams. Przyda się np. do zadania tabelka do zrobienia w dokumencie Word (klasa 5) lub tekst do formatowania w dokumencie Word (klasa 7).

Są 2 sposoby rozwiązania tego problemu.

Sposób 1

Sposób 2

Problem: zrobiłem zadanie, wysłałem je w Teamsach, wszystko miałem dobrze, a dostałem złą ocenę, dlaczego? Skąd mam wiedzieć co źle zrobiłem?

Wyjaśnienie: dlatego właśnie używamy Teamsy, bo w nich mogę przesłać Wam opinię o pracy. W opinii przeczytasz co należy poprawić.

 

Filmik z marca 2020 ale może się nam przydać! Szczególnie w klasie 4.

Problem: nie umiem wysłać pracy przez Teams ale wysyłam świetnie maile i wklejam prace na ogólnodostępnym czacie lub udostępniam moją pracę

Wyjaśnienie - mam około 400 uczniów, każdy z nich ma kilka prac. W Teamsach wszystko trafia w odpowiednie miejsce, niczego nie muszę szukać, Twoja praca nie zginie.

Problem: nigdy nic nie instalowałam, mama mi nie pozwala, boję się wirusów (ja też, szczególnie koronawirusów :)

Rozwiązanie: program Gimp jest bezpłatny, legalny. Należy go ściągać ze strony producenta, a nie z dowolnego innego miejsca w Internecie. Nie ma w nim wirusów. Żeby instalować programy musisz mieć konto administratora na swoim komputerze lub poprosić o instalację rodziców, jeżeli Twoje konto nie ma praw administratora.

Problem - loguję się na swoim koncie Office365 ale jak klikam na Teams to mnie wywala albo wchodzi mi konto brata, siostry, mamy, taty itp.

Występuje w domach, w których z jednego komputera korzysta kilka osób i wszystkie one pracują w Office365.

Rozwiązanie: musisz otworzyć nowe okno incognito lub nowe okno prywatne (zależy od przeglądarki), w tym oknie wpisać w pasku adresu office.com i dopiero się zalogować do Office365.

 

© 2021 classroom.pl All Rights Reserved.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!